Атмосфера в робочому колективі

kollektiv-na-2-chasti
0

Щоб ходити на роботу з задоволенням, важливо аби атмосфера в колективі була сприятливою. Звичайно, вимоги до неї можуть бути різними. Комусь комфортніше тримати дистанцію в спілкуванні з колегами і підтримувати виключно ділові відносини. Для когось важливо бути друзями, спілкуватися не тільки в межах робочих процесів, але й проводити разом вільний час. Крім того, атмосфера в колективі – поняття багатоаспектне. Коливань у спільному робочому настрої не уникнути, однак кожен може дати оцінку ситуації, яка існує на робочому місці. 

 

HeadHunter Ukraine поцікавились у користувачів сайту, як вони оцінюють атмосферу у своєму колективі.
54% респондентів вважають атмосферу у своєму колективі дружньою. Чверть учасників опитування відзначили, що вона напружена. 12% стверджують, що в їх компанії панує офіційна обстановка. На ворожість у колективі вказали 3% опитаних.

Паралельно з загальною атмосферою у колективі респондентам також запропонували оцінити рівень конкуренції. В половині компаній, де працюють опитуванні, досить низька конкуренція. Про помірний рівень конкуренції повідомили 35% респондентів. Причому про більш низьку конкуренцію заявляють респонденти, які працюють, за власним визначенням, у дружніх колективах. А в колективах із  загостреною  атмосферою учасники опитування частіше повідомляли про високий рівень конкуренції.
Якщо говорити про фактори, що впливають на формування дружньої атмосфери в колективі, то, за словами респондентів, у ТОП-3 входять: взаємодопомога, добре налагоджена комунікація та робота в команді. Менш поширеними варіантами відповідей були: терпимість до недоліків колег (35%), загальні інтереси співробітників (31%) та спільний відпочинок (14%). Також серед інших варіантів респондентів відзначили важливість чітко визначених обов’язків та справедливого професійного управління.

Атмосфера в колективі – явище досить мінливе. У важкий для людини день вона може здаватись вкрай напруженою. А коли настрій прекрасний, здається, що й інші посміхаються частіше. Буває й таке, що з’являються конфлікти, тоді на деякий період обстановка стає навіть ворожою.
Більше того, кожен оцінює відношення до себе, тому ситуація в одній і тій же компанії може оцінюватися залежно від ситуації: як і дружня, і як ворожа. Взагалі, коливань в атмосфері робочого колективу не уникнути, але всі прагнуть до того, щоб вона все-таки була сприятливою і хотілося йти на роботу.

Залиште коментар